Projekto "Energy Efficient Houses" dalyvių susitikimas Graikijoje

2022 m. birželio 6-10 dienomis Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos atstovai vyko jau į trečią Erasmus + projekto KA 2020-1TR01KA229-094495 "Energy Efficient Houses" susitikimą Graikijoje, kurio pagrindinis tikslas buvo pasidalinti gerąja patirtimi apie energiją tausojančius namus, jų privalumus. Į susitikimą vyko 6 mokiniai: V.Janonis, J. Kanapeckaitė, V. Vaitkevičiūtė, K. Ramaškevičius, T. Rickevičius ir V. Maksimkina. Mokinius lydėjo mokytojai E. Bartkevičienė, A.Cesevičienė, mokyklos direktorius J. Cesevičius bei projekto koordinatorė J. Edlinskienė.

Birželio 6 dieną Kavalos mieste Graikijoje susirinko visi partneriai iš Lietuvos, Turkijos, Bulgarijos. Svečius priėmė 2 EPAL KAVALA technikos vakarinė mokykla, kuri rengia įvairaus profilio studentus: elektrius, IT specialistus, inžinierius, grožio ir sveikatos specialistus. Mokykloje visi parneriai pristatė savo parengtus projektus. Kavalos miesto tarybos prezidentas Kostas Pepanis papasakojo Kavalos rūmų bei miesto istoriją, supažindino svečius su vykstančiais ir būsimais renovaciniais pastatų energiją tausojančiais projektais. Mūsų mokyklos atstovai ir kiti svečiai viešnagės metu susipažino su Kavalos miesto istorija, lankėsi pilyje, apžiūrėjo gynybinę sieną, senovinį akveduką bei Imaretą. Didelį įspūdį paliko Thassos sala ir joje esantis Arkangelo Mykolo vienuolynas bei Alyakio paplūdimys. Vėliau visi dalyvavo Salonikų Noesis technoparke vykusioje virtualioje paskaitoje, diskutavo apie Graikijos namų architektūrą ir natūralias vėsinimo ir šildymo sistemas, aplankė senovinį Philipi miestą.

Graikija mokiniams ir juos lydėjusiems mokytojams paliko labai daug neišdildomų įspūdžių. Projekto dalyviai ne tik aptarė keturių šalių įvairią energiją naudojančių namų panašumus ir skirtumus, bet ir aplankė įspūdingus šios šalies gamtos kampelius, lavino šnekamosios anglų kalbos įgūdžius ir mėgavosi skaniais tradiciniais graikų patiekalais.

Projektas vyksta įgyvendinant Erasmus + mokyklos partnerysčių mainų programos mobilumo projektą KA 2020-1TR01KA229-094495 "Energy Efficient Houses".

Projektas finansuojamas pagal Erasmus + programą, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Informaciją paruošė projekto koordinatorė Jurgita Edlinskienė

National CPR association