Sausio 13-oji - Lietuvos Laisvės gynėjų diena

2021 m. sausio 13 d. Lietuvoje minime gražus jubiliejų – Laisvės gynėjų dienos 30-metį. Nors mokomės nuotoliniu būdu, pagerbėme laisvės gynėjus dalyvaudami pilietinėje akcijoje "Atmintis gyva, nes liudija" - 8 valandą dešimčiai minučių languose uždegėme vienybės ir atminimo žvakutes.

Istorijos mokytoja Jūratė Mišinienė yra išsaugojusi metrasčius, kuriuose aprašomi sausio 13-osios dalyvių įvykiai. Tuometiniai mokyklos mokytojai ir mokiniai dalinosi autentiškais prisiminimais – ką jie patyrė, ką matė, su kokiomis žmogiškomis dilemomis susidūrė tomis sunkiomis dienomis. 

Mokytoja Jūratė Mišinienė kviečia mokyklos bendruomenę jungtis prie pilietiškų iniciatyvų: aplankyti unikalią radijo ekskursiją „Kalbanti Sausio 13-osios istorija“, kurią galima apeiti virtualiai, taip pat paskambinti savo artimiesiems ar kitiems Sausio įvykiuose dalyvavusiems žmonėms ir padėkoti už jų drąsą bei ryžtą. Dalyvaujant akcijoje  „Laisvės skambutis“, įsisegti į atlapą neužmirštuolę (akcija „Neužmirštuolė“), iš pačių įvykio dalyvių – mokyklos mokytojų ir tuometinių mokinių - sužinoti autentiškus prisiminimus – ką jie patyrė, ką matė, su kokiomis žmogiškomis dilemomis tomis sunkiomis dienomis susidūrė („Autentiški liudijimai“). Prisiminkime tautiečius, anuomet parodžiusius tikrąjį lietuvių tautos ryžtą, pasiaukojimą ir drąsą.


Powered by JS Network Solutions