Projektas mokiniams "Pažink amatą - išsirink profesiją"

Ukmergės technologijų ir verslo mokykla skiria didelį dėmesį mokinių profesijos pasirinkimui ir siekdama supažindinti su naujomis veiklomis, stengiasi sudaryti sąlygas ugdytiniams per patyrimą pažinti įvairias profesijas ir supažindinti mokinius su amatais. Pagal vaikų stovyklų ir kitų neformaliojo švietimo veiklų programą "Pažink amatą - išsirink profesiją" 2020 m. spalio 8 d. ir spalio 15 d. susipažinti su amatais mokyklos mokiniai keliavo į Platelius ir Molėtus.

Projektui vadovavo: neformaliojo švietimo organizatorė - Goda Juzėnaitė, sporto komplekso vedėjas - Nerijus Vasiliauskas, mokytoja - Daiva Stankevičienė, profesijos mokytoja - Gražina Krumžlienė, mokytoja - Jūratė Mišinienė.

Projekto tikslas – supažindinti mokinius su amatais, kad tai palengvintų mokinių ateities profesijos pasirinkimus.

Spalio 8 dieną projekto dalyviai lankėsi Žemaitijos nacionalinio parko Platelių dvaro sodybos tradicinių amatų centre. Jame mokiniai dalyvavo trijuose edukacijose: drožimas iš medžio, čirvinių blynų kepimas ir kulinarinio paveldo degustavimo edukacinė programa. Spalio 15 d. įgyvendinant dviejų dienų projekto programą mokiniai važiavo kita kryptimi ir aplankė Molėtų kraštą bei tradicinių amatų centrą "Meniškas kaimas". Jame susipažino su molio lipdymo amatu, turėjo galimybę iškepti itališką picą. Taip pat Molėtuose buvo aplankytas ežerų žuvų muziejus, mokiniai galėjo išgirsti pasakojimą apie žuvininkystę. Lankydami vietines apylinkes leidosi į 8 kilometrų žygį pėsčiomis iki Mindūnų apžvalgos bokšto. Dienos pabaigoje po žygio ragavo tradicinę ežerų žuvų muziejaus ant laužo išvirtą skanią žuvienę.

Projekto dalyviai džiaugėsi įgiję naujos patirties. Tikimės, kad projekto metu pažinti amatai palengvins mokinių ateities pasirinkimus. 


Powered by JS Network Solutions