Informacija UTVM bendruomenei dėl koronaviruso

Nuo kovo 16 d. visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje yra paskelbtas karantinas. Primename, kad kovo 16-27 d, Ukmergės technologijų ir verslo mokykloje ugdymo procesas yra sustabdymas – vyksta mokinių atostogos, jų metu mokytojai, švietimo pagalbos specialistai dirba nuotoliniu būdu.

Venkite bet kokių socialinių kontaktų – be ypatingos priežasties neikite iš namų.

Kas laukia mokinių?
Mokinių pavasario atostogos yra 1 savaite pailgintos ir perkeltos iš balandžio vidurio į kovo 16-27 dieną. Sprendžiama dėl formų, kuriomis mokiniai galėtų tęsti mokymąsi, jei per 2 savaites grėsmė dėl koronaviruso išplitimo nesumažės. Viena iš galimybių – mokymasis nuotoliniu būdu, tam dabar yra rengiamasi. Nuo 2020 m. kovo 30 d. mokyklos mokytojai bus pasiruošę pagrindinį, vidurinį ugdymą, formalųjį profesinį mokymą vykdyti
nuotoliniu būdu.

Ar atostogos skelbiamos ir mokytojams?
Mokytojai, švietimo pagalbos specialistai dirba nuotoliniu būdu, ruošiasi vykdyti mokymą nuotoliniu būdu esant poreikiui nuo 2020 m. kovo 30 d. 

Kaip keičiasi dešimtokų pasiekimų patikrinimų datos?
Pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo tvarkaraštyje numatytas vienintelis pakeitimas: gimtosios baltarusių, lenkų, rusų, vokiečių kalbos įskaitos galės būti organizuojamos ne iki balandžio 24 d. o iki gegužės 15 d.

Kaip keičiasi abitūros egzaminų bei įskaitų laikymo laikas?
Atsižvelgiant su koronovirusu susijusias aplinkybes, kai kurių patikrinimų datos iš balandžio pradžios ar vidurio į nukeltos į balandžio pabaigą arba birželį:

  • Laikas, iki kada mokykla surengia lietuvių kalbos ir literatūros įskaitą abiturientams, pailgėja iki gegužės 4 d. Iki šiol buvo numatyta jas surengti iki balandžio 20 d.
  • Brandos darbas, taip pat mokykliniai technologijų, menų brandos egzaminai galės būti surengti iki balandžio 28 d. – beveik mėnesiu vėliau nei buvo numatyta anksčiau.
  • Užsienio kalbų – anglų, prancūzų, rusų, vokiečių – egzaminų kalbėjimo dalys abiturientams mokyklose bus rengiamos nebe balandžio viduryje, o nuo birželio 22 d. iki birželio 30 d.


Powered by JS Network Solutions