Prevencinė akcija – ,,Alkoholis? Ačiū, ne.“

Alkoholio vartojimas – viena opiausių šių laikų visuomenės problemų ne tik dėl didelio vartojamojo kiekio, bet ir dėl sunkių liekamųjų reiškinių žmogaus sveikatai.

Svarbu paminėti, jog nekenksmingo alkoholinių gėrimų kiekio nėra – suvartotas alkoholio kiekis daugiau ar mažiau paveikia arba sunaikina tam tikras smegenų, kepenų bei kitų organų ląsteles. Paauglius alkoholis veikia daug stipriau nei suaugusiuosius. Kadangi jauno žmogaus centrinė nervų sistema dar nėra pakankamai susiformavusi, vartojant alkoholį stebimi intelekto, atminties bei emocinio atsako sutrikimai. Blogiausia tai, kad sutrikimai gali būti ilgalaikiai ir negrįžtami.

Norėdamos kuo daugiau su mokiniais aptarti apie šią progresuojančią problemą, sveikatos specialistė  Vida Peldžienė kartu su renginių organizatore Dovile Januliene, psichologe  ir socialine  pedagoge  sausio mėn. 14 d. surengė prevencinę akciją apie alkoholio vartojimo žalą, kurioje dalyvavo  Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos mokiniai ir darbuotojai.

Ypatingai svarbią vietą šios akcijos metu užėmė stendas su informaciją apie alkoholio pasekmes, švietimas apie svaiginamųjų gėrimų vartojimo žalą.  Buvo transliuojama ir vaizdinė medžiaga, kurioje aiškiai ir suprantamai pateikiama informacija apie alkoholio poveikį visoms organizmo sistemoms. Akcijos metu  išbandė girtumo akinius, nuo alkoholio apsunkusią ranką. Šiomis priemonėmis parodyta, kaip alkoholis veikia savęs suvokimą aplinkoje, reakcijos greitį, judesių koordinaciją, kaip apsunkina elementariausių veiksmų atlikimą, kaip smarkiai alkoholis apriboja galimybę veiksmingai atlikti paprastas užduotis.


Powered by JS Network Solutions