"Užgesink cigaretę, kol ji neužgesino tavęs"

2019 m. gegužės 28 d. Ukmergės technologijų ir verslo mokykloje vyko akcija "Užgesink cigaretę, kol ji neužgesino tavęs".

Nėra nė vienos žmogaus organizmo sistemos, kuriai nekenktų rūkymas, kaip nėra ir nekenksmingų cigarečių, todėl pagrindinis akcijos tikslas yra apsaugoti dabartinę ir būsimas kartas nuo tabako vartojimo sukeliamų sveikatos problemų bei priverstinio pasyvaus rūkymo.

Akcijos metu mokiniams buvo demonstruojami  rūkymo pažeisti plaučiai, tabako sudėties modelis, lėlių -  rūkalių pagalba bandoma parodyti, kiek nedaug tereikia surūkyti cigaretės, kad organizme nusėstų dervos, nikotinas.

Fagerstromo testo pagalba norintieji turėjo galimybę pasitikrinti, kiek yra priklausomi nuo nikotino. Kai nepadeda medicininiai argumentai, bandoma įtikinti iš finansinės pusės. Rūkaliai paskaičiavo , kiek praranda pinigų savo sveikatos sąskaita.

Rūkymo vietoje stovėjo palapinė su 10 klasės mokinių ir auklėtojos Daivos Stankevičienės piešiniais "Rūkymui – ne", stendu, kuris priminė apie tabako žalą žmogaus sveikatai.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vida Peldžienė.


Powered by JS Network Solutions