UTVM mokinys - konkurso "Kita forma" nugalėtojas

Jau šeštus metus vyksta konkursas „Kita forma“, kurio tikslas skatinti aplinkosauginį švietimą kaip darnaus vystymosi sudedamąją dalį, perteikti ekologijos ir aplinkosaugos žinias, įgūdžius vaikams ir jaunimui, formuoti palankų aplinkai gyvenimo būdą ir aplinkosaugos vertybių nuostatas, akcentuojant aplinkosaugines problemas, vartotojiškumo pasekmes ir alternatyvas,  teikiant prioritetą atliekų vengimui, daiktų pakartotiniam naudojimui, aplinkos kokybės gerinimui – mažinant nereikalingų daiktų kiekį savo buityje. Šiam konkursui Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos mokinys Lukas Širka padarė  metalinę poilsio kėdę, mokinį konsultavo profesijos mokytojas Algis Čėsna.

Kėdės sėdimoji dalis ir atlošas yra pagamintas iš keturkampio metalo vamzdžio, porankiams panaudotas 1,5 cm apvalus vamzdis. Kėdė spyruokliuoja, nes sėdimąją dalį laiko įmontuota amortizatoriaus spyruoklė. Šiame darbe panaudotos medžiagos būtų išmestos ar išvežtos į metalo supirktuvę kaip nereikalingos, tačiau dabar turime daiktą, kuris gali būti panaudotas kaip lauko interjero detalė. Sudėjus kelias tokias kėdes - galime turėti ir laisvalaikio suoliuką.

Pirmame konkurso etape dalyvavo 300 darbų, į antrąjį pateko tik 100. Luko darbas įveikė pirmąjį etapą ir komisijos sprendimu pateko į parodą, kuri dvi savaites vyko Lietuvos Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje.

Lapkričio 17 d. Lietuvos Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyko baigiamasis konkuso „Kita forma“ festivalis į kurį buvo pakviestas ir Lukas. Šią dieną buvo konkursui pateiktus darbus vertino  VšĮ „RV Agentūra“ sudaryta komisija pagal pateiktus kriterijus: idėjos originalumą ir išskirtinumą, darbo novatoriškumą, jo išskirtinumą analogų tarpe, darbo išbaigtumą bei  praktinį pritaikymą.

Luko darbas pelnė nugalėtojo vardą 9-12 klasių mokinių tarpe ir buvo apdovanotas konkurso remėjų dovanomis – 250 eurų vertės čekiu, „Galvosūkių pasaulio“ prizu bei  interaktyviu diplomu, kurį sukūrė Simas Sonkinas kartu "Commune DIY". Commune DIY - pirmosios riedlenčių perdirbimo dirbtuvės Lietuvoje, iš lūžusių ir netinkamų pirminę savo paskirtį atlikti riedlenčių gaminančios unikalius ir tvarius produktus.


Powered by JS Network Solutions