UTVM švenčia 80 metų jubiliejų

Jau laikas jums
Vėl aplankyti tas vietas,
Kur gėrėt vėsų vandenį
Vidurdienio kaitroj...
Jau laikas
Apkeliauti tas vietas,
Kur liko atminimų pėdos...

Per 80 metų mokykla ne kartą keitė savo pavadinimą, keitėsi mokytojų, darbuotojų, studentų kartos, tačiau daugelis mokyklą atsimena kaip antruosius namus, kuriuose virte virė gyvenimas ir visi jautėsi kaip viena didelė šeima.  Todėl liepos 5 dieną į mokyklą sugūžėjo didelis būrys buvusių mokytojų, mokinių, bendraminčių, mokyklos draugų. Į mokyklos jubiliejaus šventę atvyko Kinijos ambasadorius, Seimo, Švietimo ministerijos, Žemės ūkio ministerijos, Ukmergės rajono savivaldybės administracijos, Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas, profesinių mokyklų, rajono įmonių atstovai. Mokykla svečius nukėlė į praeitį – įrengė istorinius kiemelius. Visi žavėjosi Antano Smetonos garbei įrengtu kiemeliu, galėjo prisiminti hipių laikus, atsipalaiduoti relaksacijos kambaryje, prisiminti gyvenimą senajame mokyklos bendrabutyje, kurio langus papuošė dailės mokytojos Daivos ir jos mokinių piešti prabėgusio gyvenimo kambariuose šešėliai, savo nuotraukų ir straipsnių apie save galima buvo paieškoti metraščių erdvėje. Ypač daug gražių žodžių apie mokyklą pasakė buvę mokyklos mokytojai, juos sužavėjo  naujai įrengta mokyklos ,,Žalioji klasė“, kurioje galės vykti ne tik biologijos bet ir literatūros pamokos, poezijos skaitymai, nes pro jos langus atsiveria puikūs Šventosios vaizdai...

Pasivaikščioję po mokyklą visi svečiai buvo kviečiami į iškilmingą renginį, kur renginio vedėjai Dovilė Janulienė ir Nerijus Sabaliauskas atsuko laiką atgal, leido prisiminti mokyklos praeitį, sugrąžino į dabartį ir kvietė pasvajoti apie mokyklą dar po 80 metų... Pro laiko duris duris žengė mokyklos direktorius Jonas Cesevičius ir Neringa. Direktorius kalbėjo apie mokyklą, kuriai jau vadovauja 28 metus. Jis prisiminė mokyklos istoriją, pasidžiaugė pokyčiais ir  išreiškė tikėjimą šios mokyklos ir jos žmonių gražia ateitimi. Praeties duris atvėrė ir prisiminimais pasidalijo mokykloje jau nedirbantys, tačiau jos rūpesčiais ir svajonėmis iki šiol gyvenantys lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Regina Kernagienė bei profesijos mokytojas ekspertas Jonas Rinkevičius. Ypač nuoširdžiais plojimais buvo sutiktas buvęs šios mokyklos šeimininkas  direktorius Pranciškus Tamoševičius, kuris pasveikino kolektyvą su švente, pasidžiaugė mokyklos auklėtiniais, kurie garsina Lietuvą, ir palinkėjo gražios ir prasmingos ateities.

Pabraidę prisiminimų pievomis, pakeliavę kolegų ir mokinių jaunystės keliais renginio vedėjai paprašė užverti praeities duris ir grįžti į dabartį. Dabarties duris atvėrė  personalo vedėja Edita Čėsnienė. Ji pasidžiaugė dabar padarytais darbais ir įgyvendintomis idėjomis ir šia ypatinga proga kartu su mokyklos vadovais padėkojo darbuotojams, kurie jau ilgus metus kuria ir puoselėja mūsų mokyklą. Ypač nusipelniusiems darbuotojams buvo įteikti Seimo, Švietimo ministerijos, Žemės ūkio ministerijos, Ukmergės rajono savivaldybės, Ukmergės miesto bendruomenės padėkos raštai.

Dar ilgai skambėjo sveikinimo kalbos, buvusių mokinių padėkos žodžiai, Deivio bei Renatos atliekamos dainos. Palaiminimą mokyklai suteikė kunigas Rimantas Laniauskas. Mokykla yra besikeičianti organizacija, tačiau amžinos vertybės nesikeičia. Tad norisi tikėti, kad ir po dar 80 metų mokykla ugdys  gerus, sąžiningus, mylinčius savo gimtąją Lietuvą ir dirbančius vardan jos piliečius.  O tie vėl braidys po atsiminimų pievas ir galbūt ras mūsų atminimų pėdas įmintas Ukmergės technologijų ir verslo mokykloje.

Straipsnio autorė: lietuvių kalbos mokytoja Dovilė Taparauskienė


Powered by JS Network Solutions