Profesinis veiklinimas Dukstynos pagrindinėje mokykloje

Populiarinant profesinį mokymą, 2018 m. kovo 27 d. Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos profesijų mokytojai lankėsi  Ukmergės Dukstynos pagrindinėje mokykloje. Profesinio veiklinimo renginyje dalyvavo aštuntų ir dešimtų klasių mokiniai.  Renginiu  rūpinosi  mokyklos direktoriaus pavaduotojos ugdymui Leonora Lučanova, Edita Usonienė, bibliotekininkė Violeta Markauskienė ir klasių auklėtojai.

Renginio pradžioje, Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos direktoriaus pavaduotojas ugdymui Rimantas Jankūnas kartu su profesinio rengimo skyriaus vedėja Virginija Balžekiene pristatė mokykloje ruošiamas specialybes, mokymosi ir laisvalaikio galimybes.

Šios mokyklos absolventas,  UAB "UKRENGA" direktoriaus pavaduotojas Marius Savanevičius papasakojo mokiniams apie savo mokymąsi profesinėje mokykloje, studijas ir karjeros kelią. Jis pakvietė Dukstynos pagrindinės mokyklos mokinius tęsti mokslą Ukmergės TVM, kurti savo ateitį mūsų gražiame mieste – Ukmergėje.

Mokiniai, pasiskirstę  į tris grupes, keliavo susipažinti ir išbandyti padavėjo ir barmeno, elektroninės leidybos maketuotojo ir automobilių mechaniko profesijas.

Profesijos mokytojos Virginija Vagonienė ir Gražina Čepurnienė supažindino su  padavėjo ir barmeno specialybe. Su mokiniais aptarė kiek ir kokių yra Ukmergės mieste maitinimo įmonių, kokios įsidarbinimo galimybės. Pamokos metu mokiniams buvo įteiktos padavėjo ir barmeno specialybės  mokomųjų dalykų atmintinės. Mokiniai sužinojo pagrindinius Šv. Velykų stalo stalo serviravimo ir dekoravimo principus, mokėsi lankstyti higienines servetėles „Velykinis kiškutis“.  Pamokos pabaigoje mokiniams buvo įteiktos padėkos.

Informatikos dalykų mokytojai Gražina Krumžlienė ir Arūnas Stankevičius mokinius supažindino su Kompiuterinio projektavimo mokymo programa, pasakojo profesinio mokymo privalumus. Mokiniai atliko testą ir įvertino ar jiems tinkama "kompiuteristo" profesija. Patikrinę turimas žinias, mokiniai bandė įžiūrėti paslėptą 3D objektą ir dar labiau įsitikinti ar jie turi "kompiuteristo akį". Po daug gerų emocijų sukėlusių užduotėlių, laukė paskutinė rungtis - su robotu apeiti "miną". Džiaugiamės, kad mina nesprogo, ir visi mokiniai džiaugėsi atminimo dovanėlėmis. Tikime, kad nuo šiol vaikai žinos, koks yra kompiuteristo darbas ir norės mokytis šios nuolat tobulėjančios profesijos.

Profesijos mokytojai Gintaras Minkštimas ir Povilas Dilys pristatė automobilių mechaniko specialybę. Mokiniai galėjo praktiškai išbandyti diagnostinę „Bosch“ įrangą, elektroninį endoskopą su filmavimo kamera, techninių skysčių matavimo prietaisą. Mokytojai papasakojo apie dažniausiai vykstančius renginius, konkursus, susijusius su automobilių mechaniko specialybe.

Renginio pabaigoje, karjeros specialistė Gražina Medišauskienė pristatė projektą "Daugiau žinosi – drąsiau  pasirinksi“ , kuris bus vykdomas Ukmergės technologijų ir verslo mokykloje ir pakvietė Dukstynos pagrindinės mokyklos dešimtokus aktyviai dalyvauti "pasimatuojant" įvairias profesijas šioje mokykloje.

 

 

 


Powered by JS Network Solutions