Švietimo ir mokslo ministrės viešnagė Ukmergės TVM

2017 m. gruodžio 15-ąją Ukmergės technologijų ir verslo mokykloje  apsilankė Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė. Ministrę lydėjo Seimo narys Juozas Varžgalys, rajono meras Rolandas Janickas, mero pavaduotoja Klavdija Stepanova, savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Dalė Steponavičienė.

Ministrė apsilankė šaltkalvystės dirbtuvėse vykstančioje technologijų pamokoje, kurios metu A. Smetonos gimnazijos mokiniai gamino įvairius gaminius iš metalo. Ministrė kalbėjosi su gimnazistais, džiaugėsi, kad  gimnazija  ir profesinė mokykla bendradarbiauja vykdant technologijų praktinį mokymą.

Statybininkų laboratorijoje kalbino mūsų mokyklos mokinius, domėjosi kokių įgūdžių, kompetencijų jie įgyja praktinio mokymo metu, mokiniai pasidalino tolimesniais karjeros planais.

Ministrė buvo maloniai nustebinta pamačiusi, jog  siuvimo dirbtuvėse dirba moterys iš darbo biržos. Būsimos siuvėjos pasidžiaugė  mokyklos praktinio mokymo baze, profesijos mokytojų darbu. Mokinės pasidalino savo planais: kurti savo verslą, dirbti siuvimo įmonėse, gerai išmokti siūti.

Baldžių mokymo centre svečiai apžiūrėjo medžio plokštės apdirbimo, medžio masyvo apdirbimo, stiklo, metalo apdirbimo barus. Susipažino su naujausia įranga, technologijomis. Apžiūrėjo naujausią metalo apdirbimo kompiuterizuotą centrą (tekinimo – frezavimo CNC stakles), kurį mokyklą pirko iš savo uždirbtų lėšų. Pasidžiaugė metalo lakšto lankstymo kompiuterizuotomis staklėmis, kurias mokyklai padovanojo UAB „Stansefabrikken“. Mokyklos direktorius Jonas Cesevičius akcentavo, kad Ukmergės technologijų ir verslo mokykloje mokiniai mokomi naujausiomis staklėmis ir technologijomis. Mokykloje siekiama, kad baigę mokyklą absolventai galėtų iškart dirbti su staklėmis ir įrengimais, suprastų ir įvaldytų naujausias technologijas.

Ministrė Jurgita Petrauskienė šiltai bendravo su mokiniais, profesijos mokytojais. Domėjosi, kaip sekasi įgyti naujų kompetencijų, dirbti naujausiomis staklėmis, kompiuterizuotais apdirbimo centrais.

Svečiai aplankė ir mokyklos sporto kompleksą. Čia vyko kalėdinis tinklinio turnyras, kuriame dalyvavo aštuonios komandos: UAB „Stansefabrikken“, UAB „Stansefabrikken Automative“, AB „Umega“, UAB „Likmerė“, UAB „Narbutas“ UAB „SystemAir“, Ukmergės rajono savivaldybės ir Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos.  Ministrė pasveikino varžybų dalyvius, pasidžiaugė mokyklos ir verslo įvairiapusiu bendradarbiavimu.

Ministrė ir lydintis svečiai apsilankė vaikų lopšelio – darželio "Žiogelis" "Mobilaus lankymo ikimokyklinio ugdymo grupėje Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos moksleivių šeimų vaikams". Visi buvo maloniai nustebinti - ikimokyklinės grupės aplinka labai artima namų aplinkai. Besimokantys vaikučių tėvai pertraukų metu gali ateiti ir bendrauti, dalyvauti bendroje ugdomojoje veikloje kartu su savo vaikais. Ministrė bendravo su darželio vaikučiais, auklėtoja, kalėdinius  linkėjimus siuntė vaikučių tėveliams.

Viešnagės pabaigoje Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė susitikimo su mokyklos bendruomene, pasidžiaugė mokyklos aplinka, pasiekimais, aptarė profesinio mokymo situaciją ir perspektyvas Lietuvoje.

Ministrės dienotvarkė labai įtempta ir užimta. Visi buvome labai maloniai nustebinti ministrės Jurgitos Petrauskienės mintimis socialiniame tinkle Facebook praėjus vos keletui valandų po vizito.

Modernus, patrauklus, darbdavių ir moksleivių poreikius atitinkantis profesinis mokymas. Tokį gražų pavyzdį šiandien mačiau Ukmergės technologijų ir verslo mokykloje. Smagu, kad pakalbinti moksleiviai džiaugiasi, kad čia geriausia įranga, kad įgiję tokius įgūdžius ir žinias jie planuoja kurti savo verslą ar jau žino, kur eis dirbti. Smagu, kad mokykla kuria savo produktus, teikia paslaugas savivaldai ir vietos verslui. Smagu, kad mokyklos vadovai rūpinasi jaunomis mokinių ir mokytojų šeimomis ir įrengė vaikų darželio grupę. Smagu, kad įėjus į mokyklos sporto salę matai pagrindinių mokyklos verslo partnerių, darbdavių sporto varžybas. Iššūkių daug, bet šviesos taip pat. Vakar priimta nauja Profesinio mokymo įstatymo redakcija atveria daug galimybių stiprinti profesinį rengimą.

Iššūkis „100 piliakalnių“

Kernavės piliakalnis
Širvintų rajone
Antatilčių piliakalnis
Ukmergės rajone
Juodausių piliakalnis
Ukmergės rajone
Kernavės piliakalnis
Širvintų rajone
Sukinių piliakalnis
Ukmergės rajone
Vaitkuškio piliakalnis
Ukmergės rajone
Zujų piliakalnis
Ukmergės rajone
Laičių piliakalnis
Ukmergės rajone
Šinkūnų piliakalnis
Ukmergės rajone
Vencavų piliakalnis
Zarasų rajonas, Dusetų seniūnija.
Narkyčių piliakalnis
Zarasų rajonas, Dusetų seniūnija.
Veprių piliakalnis
Ukmergės rajonas
Svirnių piliakalnis
Anykščių rajone
Ukmergės piliakalnis
Ukmergė
Merkinės piliakalnis
Varėnos rajonas
Bradeliškių piliakalnis
Neries regioninis parkas
Buivydų piliakalnis
Neries regioninis parkas
Buivydų II piliakalnis
Neries regioninis parkas
Karmazinų piliakalnis
Neries regioninis parkas
Lepelionių piliakalnis
Prienų rajonas
Lepelionių piliakalnis
Prienų rajonas
Jiesios piliakalnis
"Napoleono kalnas" yra Kaune
Buteikių piliakalnis
Anykščių rajone
Ukmergės piliakalnis
Ukmergėje
Veprių piliakalnis
Ukmergės rajone


Powered by JS Network Solutions