Respublikinėse etnokultūrinėse varžytuvėse laimėjome II vietą

2017 m. lapkričio 30 d. Vilniuje, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre, mūsų mokyklos komanda dalyvavo respublikinėse etnokultūrinio projekto „Lietuvos kulinarijos ir etninio paveldo išsaugojimas ir puoselėjimas" varžytuvėse. 2017 m. projekto tema – kalendorinės šventės. Projektu buvo  siekiama supažindinti mokinius su skirtingais regionų papročiais, tradicijomis ir tradiciniais kalendorinių švenčių patiekalais. Šiais metais finalo  dalyviai pristatė tokias šventes: Užgavėnes, Jurgines, šv. Martyno dieną, Antanines, Šyvio šokdinimą (Gruodžio 26 d.).

Mokyklos komanda vaidino Antanines, švenčiamas tarpukariu Prezidento Antano Smetonos Užugirio kieme (birželio 13 d.), aktoriai-mokiniai: Dovilė Staškutė - 9 kl., Raminta Staškutė ir Aistė Grigucevičiūtė - I k., Veronika Kozlova - II k., Sandra Didaitė ir Kostas Milkevičius- IIIk., juos ruošė  lietuvių k. mokytoja Vilma Kvietkauskienė, patiekalus padėjo pagaminti ir stalą padengti profesijos mokytojos Gražina Čepurnienė, Giedrė Motiejūnienė, Virgilija Vilemavičienė. To meto laikraštį kūrė ir maketavo kūrybinių industrijų būrelio mokinė Irmina Kačinskaitė su mokytoja Gražina Krumžliene. Mokyklos komanda užėmė II vietą ir buvo pagirta už idėjos novatoriškumą, šiuolaikinį požiūrį į šventę, o mokiniai ir mokytojai apdovanoti asmeninėmis dovanomis.

Varžytuves vertino Lietuvos nacionalinio kultūros centro Etninės kultūros skyriaus Papročių ir apeigų poskyrio vadovė Nijolė Marcinkevičienė, Lietuvos istorijos instituto Etnologijos ir antropologijos skyriaus vyresnioji mokslo darbuotoja dr. Rasa Paukštytė-Šaknienė bei Vilniaus Židinio suaugusiųjų gimnazijos Neformaliojo, papildomo ir meninio ugdymo skyriaus vedėjas, muzikologas Darius Mockevičius.

Renginiai

 • Rugs
  25
  09:00
  Pasaulinė širdies diena
  Centriniai rūmai, 2 a. fojė
 • Rugs
  27
  12:00
  Neformalaus švietimo būrelių vadovų metodinės grupės išvyka
  Nidos sporto mokykla
 • Spa
  01
  15:00
  „MISIJA SIBIRAS“ dalyvio Kristijono susitikimas su mokyklos bendruomene
  PM konferencijų salė
 • Spa
  03
  11:15
  Linksmoji spartakiada
  Mokyklos stadionas
 • Spa
  05
  14:00
  Mokytojų išvyka į Taujėnų dvarą
  Taujėnai
 • Spa
  10
  08:00
  Pasaulinė psichikos sveikatos diena
  Visoje mokykloje
 • Spa
  24
  08:00
  Informacinių technologijų plėtros diena
  Mokykloje
 • Spa
  25
  08:00
  Moksleivių išvyka į STUDFESTĄ
  Kauno Žalgirio arena


Powered by JS Network Solutions