Leonardo da Vinci mobilumo projektas Nr. LLP-LdV-IVT-2010-LT-0389 "Modernaus namo statyba"

Projekto rengėjas - Utenos regioninis profesinio mokymo centras.

Pagrindinis projekto tikslas - statybininko specialybės mokinių praktinių įgūdžių tobulinimas, taikant ES šalių technologijas ir patirtį, susipažinimas su daugiaaukščių namų atnaujinimu, pastatų ir statinių renovavimo darbais naudojant naujausias medžiagas.

Dalyvavimas projekte, padės dalyviams geriau įsisavinti profesines žinias ir jas pritaikyti praktikoje,  padės tobulinti užsienio kalbos žinias ir įgūdžius. Projektas skirtas jaunimo įgūdžių ir kompetencijų pirminiame profesiniame rengime tobulinimui, įdarbinimo ir profesinės integracijos galimybių gerinimui.

Projekto tikslinė grupė – 34 penkių Lietuvos profesinių mokyklų ir profesinių mokymo centrų 2-3 kursų moksleiviai, besimokantys apdailininko (statybininko) specialybės.

Projekto siunčiantieji partneriai:
• Visagino technologijų ir verslo profesinio mokymo centras
• Zarasų žemės ūkio mokykla;
• Viešoji įstaiga Vilniaus statybininkų rengimo centras;
• Ukmergės technologijų ir verslo mokykla.

Projekto pradžia: 2010  m. rugsėjo 01 d.
Pabaiga: 2011  m. rugpjūčio 31 d.

2010  m. spalio 17 – lapkričio 7 d.  Ukmergės TVM  2AP grupės mokiniai Gytis Žičkauskas ir Mantas Eigelis buvo išvykę į stažuotę Vokietijoje. Priimanti organizacija -  UAZ Bauwirtschaft  Frankfurt (Oder)-Wrieziem. Stažuotės metu mokiniai patobulino praktinius profesinius įgūdžius: mokėsi dirbti su gipsakartoniu, išpjauti iš jo geometrines figūras bei atlikti jo apdailą, mokėsi montuoti su karkasines sienas bei atlikti jų apdailą, mokėsi  pusapskritiminių arkų, aštrių kampų arkų ir kolonų gamybos subtilybių taip pat mokėsi atlikti operacijas lazeriu. Stažuotės metu mokiniai ne tik atliko praktiką bet ir  turiningai praleido  laisvalaikį.  Buvo suorganizuotos sportinės varžybos tarp Vokietijos ir Lenkijos komandų, ekskursijos į Berlyną, Potsdamą, didžiulį technikos muziejų. Pasibaigus stažuotei visiems moksleiviams buvo įteikti tarptautiniai sertifikatai.                           

2010  m. lapkričio 1-20 d. Ukmergės TVM 2AP grupės mokinys Andrius Voitans buvo išvykęs į stažuotę Latvijoje. Priimanti organizacija - Daugavpils Celtnieku profesionālā vidusskola. Stažuotės metu mokinys kartu su kitais stažuotės dalyviais, mokėsi tiksliai apskaičiuoti įvairių paviršių plotą bei nustatyti medžiagų poreikį.  Praktiškai mokėsi dirbti su įvairiais dažais ir išgauti įvairius efektus (sendinimo, faktūros, paveikslo), dirbo su naujausia atsparia intensyviam mindžiojimui grindų ir laiptų danga.  Patys moksleiviai ja dengė vieną iš mokyklos laiptinių, klijavo plyteles, dirbo su dekoratyviniu tinku, įvairiomis tapetų rūšimis. Stažuotės dalyviai ne tik patobulino praktinius, profesinius įgūdžius, bet susipažino su Latvijos istorija, papročiais, mokėsi latvių kalbos, ragavo  nacionalinius valgius, dalyvavo  įvairiuose mokyklos ir Daugpilio  miesto renginiuose, keliavo po įžymias Latgalos bei Daugpilio vietas, lankėsi muziejuose. Stažuotės dalyviams buvo suorganizuotos  draugiškos krepšinio, tinklinio  varžybos,  susitikimai su Daugpilio miesto moksleiviais, jaunimu, politikais.

2011  m. kovo 20-balandžio 9 d. Ukmergės TVM 2AP grupės mokinys Deividas Bučinskas buvo išvykęs į stažuotę Italijoje. Priimanti organizacija - Fattoria Biologija Patrice Fraz. Stažuotės metu mokinys kartu su kitais stažuotojais atliko įvairius praktinius statybos darbus Fattoria Patrice Fraz įmonėje, dalyvavo įvairiuose seminaruose : ES standartai, jų taikymas modernaus namo statybai bei įvairių medžiagų naudojimui, eko statyba, kaip tinkamai skaityti statomo projekto brėžinius, detales ir tinkamai pritaikyti praktikoje, modernios statybos tendencijos. Stažuotės metu mokiniai lankėsi Assisi mieste  kur bandė įžvelgti modernias konstrukcijas  antikinės architektūros kontekste taip pat lankėsi Romos miesto modernios statybos kvartaluose. Laisvalaikiu stažuotojams buvo suorganizuotos sporto varžybos, išvykos žymiausias  Romos, Spoleto bei Assisi miestų vietas.

 

National CPR association