LLP-LdV- IVT-2009-LT-0250 „Automobilis ir gamta“

2010 m. balandžio 11 d.-gegužės 01 dienomis 8  Utenos regioninio profesinio mokymo centro ir Ukmergės technologijos ir verslo mokyklos automobilių mechaniko specialybės moksleiviai 3 savaites  stažavosi  Suomijos  Pori miesto Lansirannikon Koulutus Oy WinNova – autotransporto skyriuje.  Stažuotės dalyviai  kartu Suomijos moksleiviais dirbo ir mokėsi  autotransporto laboratorijose ir dirbtuvėse, 1 savaitę stažavosi  Pori miesto autoservisuose ir dirbtuvėse.

Stažuotės metu moksleiviai išmoko dirbti su naujausia autoservisų įranga, susipažino su naujausiomis aplinkosauginėmis šios srities technologijomis ir naujovėmis. Be to moksleiviai lankėsi aviacijos, miškininkystės ir chemijos skyriuose, kur susipažino  su lakūnų,  lėktuvų priežiūros mechanikų, miškininkystės technikų praktinio rengimo baze. Pristatė Utenos regioninį profesinio mokymo centrą, Lietuvos profesinio mokymo sistemą šios mokymo  institucijos moksleiviams ir dėstytojams, susipažino su Suomijos profesinio rengimo sistema. 

Laisvalaikiu dalyviai lankėsi Pori miesto Rosenlevo technikos muziejuje, garsioje  visoje Suomijoje alaus darykloje- karhupanimon ERIKOINEN, Pori miesto poilsio ir pramogų parke, populiariausiame  Vytari paplūdimyje, buvo nuvykę į Reposaari salą, kur galėjo apžiūrėti senus suomių laivus, apžvelgti uostą iš žymiojo Reposaari  švyturio.

O kokia Suomija be tikros dūminės suomiškos pirties ant Joutsijärvi  ežero  kranto. Vyko  draugiškos Suomijos ir Lietuvos moksleivių futbolo rungtinės, kur, žinoma,  nugalėjo - draugystė. Buvo lankomasi Suomijos moksleivių ir dėstytojų namuose, susipažįstama su jų buitimi ir gyvenimo būdu.

Kaip ir tinka busimiems auto mechanikams, dalyviai  į stažuotę vyko automobiliais. Pakeliui  aplankė Talino ir Helsinkio miestus,  jų senamiesčius ir uostus bei patyrė nepakartojamus kelionės pajūriu įspūdžius.

National CPR association