Nacionalinis konkursas "Praeities stiprybė dabarčiai"

Kompiuterinio projektavimo operatoriaus grupės mokiniai – Andrius Petrauskas, Daiva Dulkienė, Ernesta Ščiukaitė, Gytis Ramelis, Justinas Vaičiūnas - vadovaujami mokytojų Gražinos Krumžlienės ir Jūratės Mišinienės,  sukūrė filmuką apie nepriklausomybės kovas su bolševikais Ukmergėje, skirtą nacionaliniam konkursui "Praeities stiprybė dabarčiai".

Ši tema buvo svarbi, nes 2019 metais pradėjus ruošti konkursui kūrybinį darbą, Lietuvoje buvo švenčiamas nepriklausomybės kovų šimtmečio jubiliejus. Mokiniams buvo reikšminga aplankyti kovas su bolševikais menančias vietas, paanalizuoti saksų savanorių vaidmenį, vaduojant Ukmergę. Mokiniai su istorijos mokytoja Jūrate Mišiniene aplankė buvusią Deltuvos kleboniją, į kurią buvo paleistas pirmasis Lietuvos kariuomenės patrankos šūvis. Konkurso komanda susitiko su Ukmergės rajono Deltuvos seniūnijos Gintarų kaime gyvenančiu nepriklausomybės kovų savanorio sūnumi – Petru Žlioba ir įamžino jo prisiminimus.

Kovos su bolševikais – labai reikšmingas atsikuriančios valstybės kovos su Lietuvos priešais etapas. Nepriklausomybės kovas perteiktos filmuke, nes tokia forma pakankamai įtaigi jaunimui. "Balandžių daug Ukmergėj" kūrinyje primenama, kad už laisvę turime būti dėkingi nepriklausomybės kovų savanoriams. Analizuojant nepriklausomybės kovas, mokiniai rėmėsi moksline literatūra, liudininkų pasakojimu bei internetiniais šaltiniais.

National CPR association